SZKO?A PODSTAWOWA nr 8
im kpt. żw KONSTANTEGO MACIEJEWICZA
W KOŁOBRZEGU


Nawigacja

Aktualnie online

-> Goci online: 1

-> Uytkownikw online: 0

-> cznie uytkownikw: 397
-> Najnowszy uytkownik: alicjabilyj

Przetumacz stron


Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Shoutbox

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

19.02.2013
ShockProśba o darowiznę Shock http://www.sp8kol.
..admore=113

08.02.2013
Podczas rejestracji proszę koniecznie przeczytać Regulamin

COMENIUS„Nauczyciel powinien brać pod uwagę wszelkie drogi,
zmierzające do otwarcia umysłów
i używać ich odpowiednio do okoliczności”

                       Jan Amos Komenský

Zapraszamy na filmy:

"O nas"

"Helping me- helping you"

"No helping day"

Comenius – program Unii Europejskiej; jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme).
Program został nazwany imieniem Jana Amosa Komeńskiego /1592-1670/ uważanego za twórcę nowożytnej pedagogiki, który jako teolog i pedagog wiele podróżował po całej Europie.
Działania programu sektorowego Comenius mają wspierać wdrażanie w obszarze europejskim idei uczenia się przez całe życie poprzez m.in.:

-Zrozumienie i szacunek dla praw człowieka, demokracji oraz zachęcanie do tolerancji i szacunku do innych ludzi i kultur;
- Promowanie nauki języków obcych i różnorodności językowej na wszystkich poziomach nauczania;
- Promocję kreatywności, konkurencyjności, szans na zatrudnienie oraz rozwoju przedsiębiorczości;
- Wspieranie rozwoju innowacyjności korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych (ICT);
- Zachęcanie do podnoszenia jakości pracy szkół i rozwoju doskonalenia zawodowego nauczycieli wykorzystując przykłady dobrej praktyki.

Udział w projekcie Helping me- helping you jest potwierdzeniem przynależności naszej szkoły do rodziny europejskiej.
Zapraszamy do odwiedzenia strony:
http://www.ernst-reuter-schule.eu

Koordynator projektu – Hartmut Euler – Ernst-Reuter-Schule / Niemcy
Koordynator szkolny – Jolanta Łabińska, współrealizująca: Kornelia Pokorniecka

Realizatorki projektu o podejmowanych zadaniach:
Sądzimy, że realizacja projektu Comenius jest doskonałym sposobem kształtowania w młodzieży otwartości wobec tego, co nowe, mało znane. Dajemy możliwość rozwijania zainteresowań innymi krajami europejskim. Uczymy również wyrażania własnych sądów, opinii i krytycznej oceny rzeczywistości.
Dla nas realizacja programu Comenius to zdobywanie doświadczenia w pracy przy realizacji projektu europejskiego. Wzrost zrozumienie dla potrzeby współpracy w zespole i poczucia współodpowiedzialności za wykonywane zadania, źródło motywacji i kreatywności. Z przyjemnością przenosimy na nasz grunt niektóre z podpatrzonych metod i form nauczania. Udział w projekcie to również dla nas źródło motywacji do nauki języka angielskiego.

Wizyta w Kołobrzegu

Wizyta studyjna w naszej szkole nauczycielek z włoskiej szkoły partnerskiej Polska, wrzesień 2009

Na początku września mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dwie włoskie nauczycieli. Pani Raffaella Gant i p.Federica Dagutti z ciekawością zwiedzały nasza szkołę i brały udziały w zajęciach lekcyjnych. Pokazałyśmy rozwiązania metodyczne podczas zajęć IC p.Marzena Szuniewicz (nauczanie zintegrowane), IVc p.Mariola Warpachowicz (język polski), VIc p.Jolanta Łabińska (język niemiecki), IId p. Kornelia Pokorniecka (zajęcia komputerowe), p.Jolanta Brzycka (język angielski). Podczas zajęć prowadzonych przez p. Irenę Bronikowska wspólnie z uczniami kl.IIIc wzięły udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Razem z uczniami ze smakiem jadły szkolne obiady. Szczęśliwie trafiły się typowe polskie specjały: schabowy i rosół. Wspólnie z klasami IVc, Va i VB rozwiązywały zadania RALYE brzegiem Bałtyku a nasi uczniowie mieli okazję prezentacji uroczych miejsc swojego miasta. Były zdumione dyscypliną i kulturą osobistą naszych dzieci oraz ich poziomem języka angielskiego. W trakcie wizyty nie zabrakło również rozmów o realizacji projektu, analiz wspólnych działań i prezentacji działalności naszych uczniów. Dla nas szczególnie cenne były informacje o tym co zwraca uwagę, co zachwyca w naszej szkole. Oprócz niewątpliwie pięknego boiska zasłużyły na uwagę tabla klas i kąciki narodowe na holach szkolnych, dokumentacja fotograficzna uczniowskich wyjazdów zagranicznych, gabinety pielęgniarki, pedagoga i logopedy, pokój nauczycielski, przytulna choć mała świetlica szkolna oraz oczywiście cudowna atmosfera podczas zajęć otwartych. Podczas dnia wolnego od zajęć lekcyjnych mogłyśmy wspólnie spacerować po gdańskiej starówce i zwiedzać wystawy okolicznościowe 70.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Do swoich szkół wróciły z przepięknymi projektami masek weneckich. Tam wspólnie ze swoimi uczniami wybiorą ich zdaniem najpiękniejsze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Jak nam mówiły z pierwszego pobytu w Polsce zabiorą miłe wspomnienia, wiele dobrego humoru, wspaniałych wrażeń i przekonanie, że w naszej szkole edukacja przebiega na najwyższym poziomie a nasze miasto będą polecać jako miejsce warte odwiedzenia.


 

 


Wizyta nauczycieli z Niemiec

Wizyta nauczycieli z niemieckiej szkoły partnerskiej Polska, czerwiec 2010

W terminie 11.06-15.06.2010 gościliśmy w naszej szkole Maritę Emmel i Hartmuta Euler - nauczycieli z partnerskiej szkoły w Niemczech, pełniącej w projekcie funkcję koordynatora. Nauczyciele gościli na lekcjach prowadzonych przez J.Brzycką, J.Łabińską, K.Pokorniecką, M.Szuniewicz, I.Bronikowską I.Kowalczyk, M.Warpachowicz, A.Mrożek. Sami również poprowadzili w ramach lekcji języka niemieckiego naukę piosenki, dzięki której uczniowie klasy IV nauczyli się nazw dni tygodnia. Była to dla nich niewątpliwie atrakcyjna forma zdobycia nowych umiejętności i zmotywowanie do nauki języków obcych. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie po latach z uczniami biorącymi udział w wymianie uczniowskiej a obecnie zaangażowanymi w realizację projektu. Nasi goście znali szkołę z wymiany uczniowskiej w 2007r., ale zmiany jakie zaszły od tego czasu zostały szybko zauważone: nowe boisko i elewacja budynku. Z podziwem oglądali dekoracje szkolne, gazetki tematyczne, dyplomy i tabla klas. W czasie wolnym zaproponowaliśmy gościom wycieczkę rowerową do latarni morskiej w Gąskach. Pogoda i dobry humor dopisały tego dnia choć wiatr był typowy dla polskiego wybrzeża: silny i ostry. Podczas pobytu gości odbywały się obchody Roku Chopina, stąd wspólnie i aktywnie uczestniczyliśmy w happeningu na ulicy Chopina w Kołobrzegu. Nauczyciele niemieccy tak jak my doceniają wymianę między szkołami i międzynarodową współpracę, które służą podnoszeniu jakości kształcenia oraz wzmocnieniu europejskiego wymiaru edukacji.


 


Wizyta nauczycieli z Francji

Wizyta studyjna w naszej szkole nauczycielek z francuskiej szkoły partnerskiej Polska, czerwiec 2010

Nasze francuskie koleżanki Julie Forest i Muriel Gerarad Elmidoro przyjechały do nas w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Lekcje z ich udziałem były dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem. Oprócz obserwowania naszej pracy z uczniami postanowiły przybliżyć naszym uczniom język francuski ucząc je zwrotów grzecznościowych, liczyć w zakresie 10 oraz ucząc zabawnej piosenki. Koleżanki francuskie odwiedziły lekcje w klasach I-VI: języka angielskiego prowadzoną przez Joannę Brzycką, języka niemieckiego u Jolanty Łabińskiej, informatyki u Kornelii Pokornieckiej. Z dużym zainteresowaniem obserwowały godzinę wychowawczą w klasie Vb podczas, której odbywało się podsumowanie pracy w roku szkolnym, wspominanie najciekawszych dla uczniów wydarzeń z życia klasy i szkoły ilustrowanych bogatym zbiorem fotograficznym. Z wielką przyjemnością uczestniczyły w spotkaniu z rodzicami uczniów klasy IVc, chętnie opowiadały o swojej szkole i odpowiadały na pytania zainteresowanych. Niewątpliwie były pod wielkim wrażeniem po obejrzeniu przedstawienia w języku niemieckim pt.” Wir suchen Matrosen” przygotowanego przez uczniów. Zarówno kostiumy i scenografia, a przede wszystkim gra aktorska urzekły naszych gości. Podczas rozmów wymieniałyśmy doświadczenia związane z pracą nauczyciela i działaniami dotyczącymi realizacji projektu w naszej szkole. W czasie wolnym starałyśmy się pokazać francuskim koleżankom uroki Kołobrzegu. Nieukrywany zachwyt wywołała kołobrzeska piaszczysta plaża i smaki polskich potraw również tych serwowanych przez szkolną stołówkę. Francuskie koleżanki przebywały u nas dość krótko, ale już zapowiedziały następne wizyty w naszym mieście.

 

 

 

 

Zapraszamy do działy DOWNLOAD, gdzie można znaleźć następujące dokumenty:

1. Wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów naszej szkoły.
2. Każdy może realizować własny projekt, portofolio i …
3. SZKOLNY KONKURS LITERACKI dla uczniów klas I - VI na utwór wierszowany związany z hasłem „pomoc mi – pomóc tobie”
4. WIERSZE LAUREATÓW
5. Jan Komenský na znaczku pocztowym
6. The interview with parents from Poland
7. The interview with pupils from Polanad
8. Piramida pomocy
9. Helping day - my action
10. Helping day - my feeling

Zachęcamy do wykorzystania "PIRAMIDY POMOCY":


Wygenerowano w sekund: 0.20
827,013 Unikalnych wizyt