Ia i IIIe odwiedziły Fabrykę bombek Glass Color w Koszalinie
Dodane przez KPokorniecka dnia Grudzie 05 2017 07:01:56
23 listopada 2017r. klasy III e i Ia wraz z wychowawczyniami p. Ewelina Frencel i p. Honoratą Markiewicz odwiedziły Fabrykę bombek Glass Color w Koszalinie.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem powstawania bombek choinkowych od podstaw.
Produkcja bombek rozpoczyna się od wdmuchiwania powietrza w przezroczyste długie rurki, które pod wpływem ciepła z palnika i ruchu cząsteczek gazu zmieniają się w kule. Produkcja bombek przypomina hutę szkła, ponieważ sposób przygotowania materiału wygląda właśnie jak ta pierwsza. Następnie uczniowie zapoznani zostali z kolejnymi etapami wykonywanych ręcznie szklanych ozdób choinkowych. Kolejnym etapem było malowanie srebrnym płynem bombek od środka, co stanowiło podkład. Ostatnią czynnością wykonywaną przez pracowników fabryki było własnoręczne malowanie bombek, które dzięki temu nabierały indywidualny charakter.
Największą atrakcją dla dzieci było samodzielne udekorowanie bombek. Uczniowie mieli możliwość poruszyć swoją wyobraźnią i stworzyć swoją wyjątkową bombkę.
Powstałe bombki zabraliśmy ze sobą i wspólnie udekorujemy nimi naszą klasową choinkę z okazji Bożego Narodzenia.
Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali bombki ze swoim imieniem, a ochotnicy dokonali zakupu różnych ozdób świątecznych w miejscowym sklepiku. Półki były zastawione rozmaitymi dekoracjami, więc wybór nie był łatwy.
Uczniowie byli zachwyceni wizytą w Fabryce bombek Glass Color w Koszalinie i z radością przystroją świąteczne drzewka w swoich domach z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Opracowanie i zdjęcia- Ewelina Frencel