Dzie dyni w klasach starszych

26 pa寮ziernika w szkole obchodzili鄉y Dzie dyni. Samorz康 Uczniowski przygotowa szereg zabaw dla uczni闚 klas IV-VII, a wszyscy uczestnicy nagradzani byli s這dkimi upominkami. Uczniowie mieli okazj przygotowa „balonowe dynie” oraz wykona zabawne „dyniowe zdj璚ia”.
W tym dniu rozstrzygni皻y zosta r闚nie konkurs na najciekawszy lampion z dyni. Pierwsze miejsce w konkursie zaj窸a uczennica klasy VI a Maja K., drugie miejsce zaj掖 ucze klasy IV c Miko豉j S., a trzecie uczennica klasy VI a Aleksandra D. Zainteresowanie konkursem by這 ogromne, a wyb鏎 najciekawszej pracy bardzo trudny, poniewa wszystkie lampiony by造 pi瘯ne i perfekcyjnie wykonane. W zwi您ku z tym komisja konkursowa postanowi豉 wyr騜ni r闚nie lampiony wykonane przez Magdalen M. z klasy IV d, Konrada M. z klasy V d, Klaudii O. z klasy V a oraz Natalii M. z klasy VI c. Prace uczni闚 mo積a by這 przez ca造 dzie podziwia na holu. Zwyci瞛com i wyr騜nionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dzi瘯ujemy i zapraszamy do udzia逝 w nast瘼nych konkursach organizowanych przez Samorz康 Uczniowski.

Tekst i zdj璚ia: K. Feret, M. Fra鎍zuk

Dni wolne od zaj耩 edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018

Dni wolne od zaj耩 edukacyjnych:
rok 2017: 30.10, 31.10, 2.11, 3.11,
rok 2018: 2.01.,30.04, 2.05, 4.05,
a 1 06. po odpracowaniu w dniu 9 czerwca 2018 r za zgod Prezydenta Miasta Ko這brzeg.

Dzie Dyni

26 pa寮ziernika 鈍i皻owali鄉y w szkole Dzie Dyni. Wszyscy uczniowie klas I -III wraz z oddzia貫m przedszkolnym mogli zmaga si z r騜nymi konkurencjami przygotowanymi przez Samorz康 Uczniowski klas m這dszych. Ka盥a grupa doskonale poradzi豉 sobie ze wszystkimi zadaniami. Klasy I, II oraz oddzia przedszkolny otrzyma造 dyplomy i woreczki z pestkami do degustacji, natomiast klasy III walczy造 o dyni pe軟 s這dko軼i.W tym dniu mo積a by這 zakupi pyszne ciasta,
popcorn, nachosy i kolorowe galaretki.
Samorz康 Uczniowski bardzo dzi瘯uje wszystkim rodzicom, kt鏎zy upiekli smakowite ciasta, a w szczeg鏊no軼i gor帷e podzi瘯owania kierujemy do Pa雟twa Magdaleny Bany i S豉womira Powa趾i za ogromny wk豉d finansowy w nasze stoisko. Oczywi軼ie nie mo瞠my zapomnie o naszych cudownych mamach, kt鏎e od rana sprzedawa造 pyszno軼i - p. Annie Madali雟kiej,
p. Magdalenie Bany, p. Agnieszce Rennie i p. Dorocie Kaca. Samorz康 uczniowski klas m這dszych, kt鏎y by organizatorem tej akcji serdecznie dzi瘯uje nauczycielom za zaanga穎wanie w nasz zabaw.
Pani Katarzyna Zapotoczny i Pani Magdalena Bi鎥owska

Dzie Dziewczynki

Dnia 11 pa寮ziernika Samorz康 Uczniowski klas m這dszych pod kierunkiem p. Katarzyny Zapotoczny oraz p. Magdaleny Bi鎥owskiej by organizatorem akcji Dnia Dziewczynki. W tym dniu na nasze wspania貫 dziewczynki czeka豉 niespodzianka - co ma貫go i s這dkiego wr璚zane przez ch這pc闚 z najlepszymi 篡czeniami.

Dzie U鄉iechu

Dnia 6 pa寮ziernika Samorz康 Uczniowski klas m這dszych by organizatorem akcji Dzie U鄉iechu. U鄉iech zawita w ka盥y zakamarek naszego drugiego domu oraz trafi do serc wszystkich jego mieszka鎍闚.

Mobilne planetarium

" Zaj璚ia lekcyjne w inny spos鏏", czyli podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej. W dniu 20.10.2017r. uczniowie klas V i VI mieli mo磧iwo嗆 uczestniczenia w zaj璚iach astronomicznych w naszej szkole. G堯wnym celem tych zaj耩 by這 poszerzenie wiedzy o otaczaj帷ym nas Wszech鈍iecie, utrwalenie temat闚 o zjawiskach astronomicznych i geograficznych zachodz帷ych na niebie. Uczniowie mieli mo磧iwo嗆 zetkni璚ia si z planetami Uk豉du S這necznego oraz z prawami fizycznymi rz康z帷ymi ruchem cia niebieskich. Ka盥y z uczni闚 m鏬 przenie嗆 si w niezwyk造 鈍iat astronomii i cho przez chwil poczu si jak w niebie.
Koordynatorem tych zaj耩 by nauczyciel przyrody : Urszula Skorupa.

Kinetyczny piasek w 鈍ietlicy "Bursztynek"

W ramach zaj耩 z cyklu "G這wa pe軟a pomys堯w" dzieci ze 鈍ietlicy szkolnej "Bursztynek" mia造 mo磧iwo嗆 w豉snor璚znie przygotowa piasek kinetyczny, kt鏎y p騧niej pos逝篡 im do 鈍ietnej zabawy. Dzi瘯ujemy Mamie jednej z dziewczynek za udzia w zaj璚iach i wsp鏊nie sp璠zony czas :):):)

Tekst i zdj璚ia: A. Sottek

Moje talenty i moje kompetencje

Uczniowie klas I-III SP nr 8 brali udzia w konkursie plastycznym organizowanym przez Poradni Psychologiczno-Pedagogiczn w Ko這brzegu pt. "Moje talenty i moje kompetencje".

Wyr騜nione zosta造 prace uczni闚:
1.Oliwier Pil篡sz Ia
2.Kacper Guzewicz IIa

Za udzia nagrody otrzymali:
1.Amelia Zailer Ia
2.Martyna Paczos Ib
3.ㄆcja Dajnowicz Ia
4.Oliwia Szularecka Ia
5.Amelia Osada Ia
6.Kuba Fic Ib
7.Nikola Pozna雟ka IIb

Otwarcie sali terapeutycznej "U鄉iech dziecka"

13 pa寮ziernika 2017 r. odby這 si uroczyste otwarcie sali terapeutycznej "U鄉iech dziecka". S逝篡 ona b璠zie do prowadzenia zaj耩 specjalistycznych z uczniami obj皻ymi pomoc pedagogiczno-psychologiczn lub nauczaniem indywidualnym.
Sala jest wyposa穎na w liczne pomoce edukacyjne, pomoce konstrukcyjn-manipulacyjne, tablic interaktywn, tablety itp. Mobilna, przesuwna 軼iana pozwala na podzielenie pomieszczenia na dwa odr瑿ne i prowadzenie zaj耩 w dw鏂h grupach jednocze郾ie.
Realizacja tego projektu rozpocz窸a si na pocz徠ku roku kalendarzowego i wymaga豉 wielu nak豉d闚 finansowych. Wspiera nas w tym zakresie Miejski Program Profilaktyki i Rozwi您ywania Problem闚 Alkoholowych oraz ko這brzeski Rotary Klub.
Spo鈔鏚 zaproszonych go軼i swoj obecno軼i zaszczycili nas:
Prezydent Rotary Klub Ko這brzeg - p. J霩ef Skrzypczak,
sekretarz Rotary Klub - p. Miros豉w Mielczarek oraz przedstawiciele Rotary Klub: p. Jacek Paw這wski, p. Jadwiga Tucka, p. Jerzy Soko這wski, p. Helena Rudzis-Grucha豉, p. Izabela Zieli雟ka; starszy chor捫y sztabowy p. Krzysztof Stawicki z 8 Batalionu Remontowego oraz przewodnicz帷a Rady Rodzic闚 p. Wioletta Weso這wska.

Sk豉damy podzi瘯owania Miejskiemu Programowi Profilaktyki i Rozwi您ywania Problem闚 Alkoholowych oraz ko這brzeskiemu Rotary Klub za pomoc w realizacji projektu, kt鏎y pozwoli stworzy dobrze wyposa穎n i nowoczesn sal terapeutyczn "U鄉iech Dziecka".

Lekcja w Galerii Sztuki Wsp馧czesnej

Wielkie sadzenie ro郵in 2017