SZKO?A PODSTAWOWA nr 8

Haso

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Musisz zalogowa si, aby mc doda wiadomo.

ShockProśba o darowiznę Shock http://www.sp8kol.

Podczas rejestracji proszę koniecznie przeczytać Regulamin

Zapisy do klas pierwszych

Zabawa walentynkowa

6 lutego 2018 w naszej szkole ?wi?towali?my Walentynki. Zabawa zorganizowana przez samorz?d uczniowski mia?a charakter charytatywny. W ramach wsp??pracy z organizacj? Unicef nasza szko?a wzi??a udzia? w akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwa?y zim?”. Uczniowie wsp?lnie przygotowali stoiska ze s?odko?ciami, napojami, r??nego rodzaju ciastami przygotowanymi przez rodzic?w, popcornem, tostami oraz balonami i innymi gad?etami, a ca?kowity doch?d ze sprzeda?y przekazany zostanie na w/w cel. Dzieci doskonale bawi?y si? na sali gimnastycznej przy muzyce, a w przerwach brali udzia? w zabawach i konkursach z nagrodami. Pani Ilona Bra?czko przygotowa?a r?wnie? walentynkowy taniec, kt?ry wszyscy uczestnicy zabawa zata?czyli wsp?lnie. Du?? popularno?ci? cieszy?a si? walentynkowa „Fotobudka”.
Samorz?d uczniowski dzi?kuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaanga?owanym w akcj?!

Informacja: K.Feret

JESTEM BEZPIECZNY W CZASIE ZABAW ZIMOWYCH

Dnia 15 lutego, dzieci z klasy III a, mia?y okazj? uczestniczy? w pokazach ratownictwa, kt?re zorganizowano na terenie parku im. D?browskiego. Stra?acy ?wiczyli ratowanie ton?cego, pod kt?rym zarwa? si? l?d. W czasie prelekcji wyja?niali dzieciom, gdzie nie nale?y urz?dza? zabaw zimowych. Byli tak mili, ?e zaspokoili ciekawo?? dzieci?c?, zwi?zan? z wyposa?eniem wozu stra?ackiego. Miejmy nadziej?, ?e ta ?ywa lekcja pozostanie na zawsze w dzieci?cej pami?ci.

Tekst i zdj?cia: M. Szuniewicz

Bal dla Okruszka

We wtorek 06.02.2018r. w naszej szkole odby? si? ju? po raz trzynasty bal, na kt?rym uczniowie ze szkolnego ko?a caritas i dzieci ze Specjalnego O?rodka Szkolno- Wychowawczego „Okruszek” w Ko?obrzegu, wsp?lnie si? ?wietnie bawili i integrowali.

zdj?cia i informacja: D.Spychalska

Kolorowy wir

W ramach projektu "G?owa pe?na pomys??w" dzieci ze ?wietlicy szkolnej "Bursztynek" przygotowa?y "kolorowy wir". Efekt ko?cowy eksperymentu bardzo cieszy? oko a udzia? w zaj?ciach Pani Eweliny Frencel - wychowawcy klasy 3e sprawi? "Bursztynkom" ogromn? rado??.

Tekst i zdj?cia: A. Sottek

Zdrapki w ?wietlicy "Bursztynek"

Dzieci ze ?wietlicy szkolnej "Bursztynek" w ramach projektu "G?owa pe?na pomys??w" przygotowa?y w?asnor?cznie zdrapki. W zaj?ciach towarzyszy?a Nam Pani Wicedyrektor, co bardzo ucieszy?o dzieci.

Tekst i zdj?cia : A. Sottek

Nasza szko?a przyjacielem zwierz?t

Uczniowie naszej szko?y otrzymali specjalne podzi?kowanie od kierownictwa Schroniska dla zwierz?t w Ko?obrzegu. zapraszamy do odwiedzenia strony
Bardzo si? cieszymy, ?e nasze dzia?ania wspomagaj? zwierz?ta.

Nab?r do przedszkola i klas pierwszych

Kinetyczny piasek w ?wietlicy "Bursztynek"

W ramach projektu "G?owa pe?na pomys??w" dzieci ze ?wietlicy szkolnej "Bursztynek" samodzielnie przygotowa?y piasek kinetyczny. Obserwuj?c proces tworzenia masy mia?y okazj? przyjrze? si? jej w?a?ciwo?ciom i por?wna? je z w?a?ciwo?ciami piasku kinetycznego zakupionego w sklepie. "Bursztynki" bardzo ch?tnie dzieli?y si? z kolegami swoimi wnioskami :):)

Tekst i zd?cia : A. Sottek

Wizyta u szkolnej pielęgniarki

Dnia 10 stycznia 2018 r przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki'' odwiedziły pielęgniarkę szkolną panią Bogusię Antonyk, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom
( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie wykonany upominek oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!

Przygotowała: E.Krzesińska

JASEŁKA DLA RODZICÓW

19. 12. 2017 r w grupie przedszkolnej ,,PSZCZÓŁKI" odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Przygotowała: E.Krzesińska