Miko豉je z III a

Przed鈍i徠eczny czas sk豉nia do czynienia dobrych rzeczy dla innych. Dzieci z klasy III a, wraz z rodzicami, postanowi造 zrobi niespodziank osobom, kt鏎e przebywaj w hospicjum. Rodzice zakupili prezenty w postaci rzeczy niezb璠nych chorym, a uczniowie wykonali wielk, 鈍i徠eczn kartk z 篡czeniami. Podarunki zosta造 dor璚zone i miejmy nadziej, 瞠 ucieszy造 chorych i osoby pracuj帷e w hospicjum.

Tak, jak w ubieg造m roku, klasa III a, postanowi豉 wykona kartki z 篡czeniami 鈍i徠ecznymi dla senior闚 z Domu Opieki Spo貫cznej we W這軼iborzu i Ko這brzegu.
Dodatkowo, w czasie lekcji otwartej, dzieci z pomoc rodzic闚, upiek造 pierniki, kt鏎e do陰cz do kartek. Wszyscy maj nadziej, 瞠 sprawi takimi prezentami przyjemno嗆 starszym osobom, wywo逝j帷 na ich twarzach u鄉iechy.

Go軼ie z przedszkola w klasie I b

W dniu 12.12.2017 - klasa I b go軼i豉 na lekcjach m這dszych koleg闚 z Przedszkola nr 8 w Ko這brzegu. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali program artystyczny i pocz瘰tunek. Wsp鏊nie z przedszkolakami wykonali prace plastyczn - portret Miko豉ja.

Statut Szko造

Szkolne otrz瘰iny klas IV

4 grudnia 2017 roku w naszej szkole odby造 si „Szkolne otrz瘰iny klas IV”. Impreza, kt鏎ej celem by豉 integracja zespo堯w klasowych oraz oficjalne przyj璚ie klas IV w poczet uczni闚 klas starszych, zorganizowana zosta豉 przez Samorz康 Uczniowski.
W trakcie otrz瘰in uczniowie poddani zostali rozmaitym pr鏏om sprawdzaj帷ym ich zr璚zno嗆, spostrzegawczo嗆, umiej皻no嗆 pracy w grupie, talenty oraz wiedz o szkole i 鈔odowisku szkolnym. Nasi czwartoklasi軼i wykazali si ogromn kreatywno軼i, waleczno軼i i zaanga穎waniem. Wszystkie pr鏏y przygotowane przez uczni闚 klas VI przeszli pomy郵nie i 鈍ietnie si przy tym bawili. Tym samym udowodnili, 瞠 zas逝guj na miano „Starszak闚 茳emki”. Zabawa przebiega豉 w radosnej atmosferze, a wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pami徠kowymi dyplomami, o堯wkami i s這dyczami. Samorz康 Uczniowski dzi瘯uje za zaanga穎wanie wychowawcom wszystkich klas IV.

informacja: K.Feret

Miko豉je w naszej szkole

Dnia 6 grudnia , jak mo積a si by這 spodziewa, szko豉 wygl康a豉 鈍i徠ecznie i bajkowo. Wszystko to za spraw dzieci, kt鏎e tego dnia przebra造 si w stroje Miko豉ja. Na holach wida by這 czerwone czapki, noski renifera Rudolfa i 鈍i徠eczne okulary. Najwi瘯sze jednak wra瞠nie zrobi prawdziwy Miko豉j, kt鏎y z workami, pe軟ymi prezent闚, odwiedza dzieci w salach.To pi瘯ny pocz徠ek oczekiwania na 安i皻a Bo瞠go Narodzenia.

Tekst i zdj璚ia : M. Szuniewicz

好ieg w 安ietlicy "Bursztynek"

Dzieci ze 安ietlicy szkolnej "Bursztynek" z t瘰knoty za 郾ie積ymi zabawami mia造 mo磧iwo嗆, pod okiem wychowawcy 鈍ietlicy Anny Sottek, stworzy sztuczny 郾ieg. Efekt? Pierwsze 郾ie積e kule i ba逕anki zosta造 w tym roku ulepione:):)

Tekst i zdj璚ia : A. Sottek

MIKOxJKI W MR紟CE

Kasy I a, II a i II b pojecha造 ciuchci do sklepu ,,Mr闚ka,, na spotkanie z Miko豉jem. Najpierw zasiad造 do wsp鏊nego malowania ozd鏏 鈍i徠ecznych. Nast瘼nie uda造 si na poszukiwanie Miko豉ja. Hurrra!!! Uda這 si!!! Szcz窷liwy Miko豉j wr璚zy wszystkim dzieciom upominki. W drodze powrotnej do szko造 okaza這 si, 瞠 towarzyszy nam Miko豉j, z kt鏎ym sp璠zi造 dzieci mi這 czas.

MIKOxJKI W SZKOLE

6 grudnia
do naszej szko造 przyby Miko豉j. Odwiedzi dzieci z przedszkola oraz uczni闚 klas m這dszych. Wszystkie dzieci otrzyma造 paczki.

Edukacja spo貫czna w klasach II.

4 grudnia uczniowie klas drugich w ramach zaj耩 edukacji spo貫cznej wybrali si do restauracji Z這ta. Dzieci wykaza造 si znajomo軼i kulturalnego zachowania si przy stole. Jeste鄉y z Was dumne!
Panie Magdalena Bi鎥owska i Katarzyna Zapotoczny

Bezpiecznie w sieci

1 grudnia 2017 roku uczniowie bior帷y udzia w zaj璚iach Szkolnego Teatru Profilaktycznego 茳emka mieli mo磧iwo嗆 zaprezentowania efekt闚 swojej dotychczasowej pracy w postaci przedstawienia pt. Bezpiecznie w sieci.
Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klas III i IV naszej szko造.
M這dzi aktorzy starali si pokaza swoim kolegom, 瞠 chocia Internet jest praktycznym, po篡tecznym narz璠ziem, mi璠zy innymi przydatnym do nauki, to jednak nale篡 m康rze i rozwa積ie z niego korzysta, gdy kryje te r騜ne niebezpiecze雟twa.
Reakcje publiczno軼i po obejrzeniu przedstawienia 鈍iadcz o tym, 瞠 si ono podoba這 i stanowi zach皻, by cz這nkowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego 茳emka rozpocz瘭i prac nad kolejnym teatralnym przedsi瞝zi璚iem.

Opracowanie:
Arleta G御ior
Ilona 安i徠kowska

IV b odwiedza schronisko REKS

W ostatnim tygodniu listopada, klasa 4b odwiedzi豉 odwiedzi豉 schronisko dla bezdomnych zwierz徠 „REKS” w Ko這brzegu. Uczniowie klasy posortowali i przygotowali do transportu, a nast瘼nie z pomoc wychowawcy dostarczyli ponad 250 kg karmy, kt鏎a przez ca造 miesi帷 pa寮ziernik by豉 zbierana przez uczni闚 niemal wszystkich oddzia堯w klasowych z naszej szko造. Pracownicy schroniska z ogromn wdzi璚zno軼i przyj瘭i podarunek od naszych uczni闚. W podzi瘯owaniu kierownik schroniska osobi軼ie oprowadzi dzieci po schronisku opowiadaj帷 przy tym wiele ciekawostek na temat funkcjonowania plac闚ki, przebywaj帷ych tam zwierzak闚 oraz pracy wolontariuszy.

Tekst: 4b
Zdj璚ia: 4b